Foça’ya gelmek için, aşağıdaki opsiyonları kullanabilirsiniz…

Kendi Aracınız ile;
İzmir – Çanakkale yolunun 39 km’sinden sola sapıp 26 km. sonra Foça’ya ulaşılır. İzmir’den çıktıktan sonra Karşıyaka, Çiğli, Menemen’den sonra Buruncuk’u geçince ilk ışıklardan sola döndüğünüzde artık Foça yolundasınız.

Harita : Büyük halini görmek için üzerine tıklayabilirsiniz…

Otobüs ile; Türkiye’nin neresinden gelirseniz gelin; İzmir Otogarı’nda indiğinizde hemen indiğiniz peronların en başına yürüyün… En başa geldiğinizde otobüslerin önlerinde “Eski Foça” yazdığını göreceksiniz. Otobüsler genel olarak; Kış tarifesinde saat 06:30‘da başlar ve akşam 21:15‘ te son seferdir. Yaz tarifesinde ise sabah saat 06:00‘da başlayıp, 23:00‘e kadar her yarım saatte bir devam eder. (Saat 20:00 den sonra saat başına da düşebilir.)

Demiryolu, Denizyolu ya da Havayolu ile ; Önerimiz, en kısa yoldan İzmir Otogarı’na ulaşmanızdır. Havaalanı’ndan Otogar’a Havaş otobüsleri saat başı kalkmaktadır. Ancak bu servisler mevsimlere göre değişiklik gösterebilir. Eğer otogara ulaşmanızın zor olduğu bir yerde iseniz, Foça otobüsleri Otogar – Bornova – Bayraklı – Naldöken – Girne – Soğukkuyu istikametinde yol alır.