Foça Tuder, Toprak ve Günay’dan Destek İstedi

http://www.focatuder.com/wp-content/uploads/2015/04/011.png
TUDER'den Haberler

Travel Turkey 2014 İzmir Fuarı’nda ziyaretçiler ile biraraya gelen Foça Turizmciler Yatırımcılar ve Esnaflar Birliği (Tuder) Başkanı Işıl Dirim Kavitaş ve Tuder Başkan Yardımcısı Bilge Durdu, katılımcı ve ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören Foça Slow Food standını ziyaret eden, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Eski Kültür ve Turizm Bakanı İzmir Milletvekili Ertuğrul Günay, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve Turofed Başkan Yardımcısı Mehmet İşler’den, Foça turizminin gelişmesi için destek istediler ve fikir alışverişinde bulundular. Ayrıca Kavitaş ve Durdu, Tuder ile ilgili olarak derneğin hedefleri ve yeni oluşumları hakkında Mustafa Toprak ve Ertuğrul Günay’a önemli bilgiler vererek, Foça’nın tanıtımı ve geliştirilmesiyle ilgili görüşme yapmak için kendilerinden söz aldı.

TÜROFED’in Olmaması Büyük Eksiklik
Travel Turkey İzmir 2014 Fuarı’yla ilgili değerlendirmelerde bulunan Tuder Başkanı Işıl Dirim Kavitaş ve Başkan Yardımcısı Bilge Durdu, özellikle Türkiye Otelciler Federasyonu’nun (TÜROFED) fuara davet edilmemesinin çok büyük bir eksiklik olduğunu ve bu tip fuarlarda seyahat acenteleri kadar konaklama sektörü ve tüm turizm paydaşlarının mutlaka katılımının olması gerektiğini ifade ettiler.

Tuder, Bundan Sonra da Olacak
Tuder yönetimi olarak standlarına verdiği desteklerden ötürü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Türkiye Seyahat Acenteler Birliği (TURSAB) Başkanı Başaran Ulusoy ve Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’a teşekkürlerini sunan Kavitaş ve Durdu, “Biz, burada turizm sektörü paydaşlarından biri ve en önemli ayağı olarak güzel Foçamız’ı Slow Food konseptiyle tanıtıyoruz. Tuder yönetimi, bundan sonraki aşamalarda çok daha etkili ve aktif olacaktır. Güzel Foçamız’ın İzmir Turizm pastasından daha fazla pay alabilmesi için gelir düzeyi yüksek hedef kitleye doğru çalışmalarına büyük bir hızla devam edecektir. Bu hedefte Tuder olarak bundan sonraki çalışmalarımıza TÜROFED, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) ve ülkemizin tüm turizm camiasıyla birlikte uyum içerisinde devam edeceğiz” şeklinde konuştu.