Dört Mevsim Foça için Buluştuk

http://www.focatuder.com/wp-content/uploads/2017/06/dortmevsimfoca1.jpg
TUDER'den Haberler

İlçenin turizm ihtiyaçları, yapılan yapılmayan çalışmalar için turizmci ve yetkilileri Reha Midilli Kültür Merkezi’nde buluşturduk. Toplantının ana konusunu T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ve Anadolu Efes ortaklığında yürütülen “Gelecek Turizmde” programı kapsamında desteklenen “Dört Mevsim Foça” projesi oluşturdu.

Foça Belediye Başkanı Gökhan Demirağ’ın yanısıra çok sayıda otel, restoran, gezi teknesi sahip ve işletmecisinin katıldığı toplantıda mevcut turizm faaliyetlerinin dört mevsime yayılmasının önemine dikkat çekildi. Geleneksel bağcılık, meyve-sebze yetiştiriciliği, zeytincilik, kıyı balıkçılığı gibi faaliyetlerin turizmi destekleyecek şekilde geliştirilmesi; sürdürülebilir turizm için doğadan yana üretim ve işletme modellerinin tercih edilmesi, işletme sahiplerinin ortak çalışmalar yürütmesi konuları ele alındı.

Foça TUDER Başkanı Umut Tutar’da ilçeyi kuran Phokaililerden bu yana doğal ve kültürel değerleri ile Foça’nın sadece ülkemiz için değil dünya için miras niteliğinde olduğuna dikkat çekti. Tutar; “ Bugün bu mirasın korunmasında önemli sorumlulukları bulunanlardan biri de biz turizmcileriz. İnanıyorum ki bu birlikteliğimiz, Foça için yeni ve başarılı uygulamaların başlangıcı olacak.”dedi.